Νικητής στην Πάτρα ο Άρης Νίκαιας στο αντίο του Μάρκοβιτς - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Νικητής στην Πάτρα ο Άρης Νίκαιας στο αντίο του Μάρκοβιτς

Με τη νίκη έφυγε από την Πάτρα ο Άρης Νίκαιας που για την 21η αγωνιστική επικράτησε της Ακαδημίας Πάτρας με σκορ 25-32.

Πιο έμπειροι στον αγωνιστικό χώρο, οι παίκτες του Άρη Νικαίας επέβαλαν από την αρχή τον ρυθμό τους και πήραν μία διαφορά ασφαλείας πέντε με έξι γκολ από το 15λεπτο του αγώνα, την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα παρά την αντίδραση των γηπεδούχων στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου, που δεν στάθηκε αρκετή. Κέρδος για την Πάτρα οι παίδες αθλητές που αγωνίστηκαν και πήραν αρκετά λεπτά συμμετοχής αποκτώντας εμπειρίες που θα τους φανούν χρήσιμες στο μέλλον.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα η χειρονομία της παιδικής ομάδα της Ακαδημίας των Σπορ πριν τον αγώνα, με τους μικρόυς αθλητές να τιμούν τον Μιχάλη Μάρκοβιτς που αγωνίστηκε για τελευταία φορά στο Κουκούλι αφού σταματάει την ενεργό δράση.

Ακαδημία των Σπορ - Αρης Νικαίας 25-32
5λεπτα: 1-2, 3-6, 5-10, 8-14, 11-15, 12-16 ημ ,17-17, 18-21, 18-24, 19-27, 22-30, 25-32
Ακαδημία των Σπορ(Παπαγιαννόπουλος Ι.): Διαμαντόπουλος, Παντός 1, Πολίτης 2, Μήλας, Παναγιωταρόπουλος 2, Μαρκάτος 2, Κωνσταντάκης 1, Διάφας, Παπαγιαννόπουλος 4, Γεωργίου 8, Τόμοβιτς 2, Κουνιώτης, Μάρκοβιτς 3, Χαραλαμπάκης, Κωνσταντινίδης, Γιούπης

Αρης Νικαίας (Μελετάκος Π.): Ασβεστάς 1, Μπελεχρης, Αθανασίου, Τούτσης 2, Αμανατίδης 1, Γρηγοράκης 2, Μαλανδρένιας 4, Tερλέσκι, Κλιμάνογλου 8, Γιαμπουράνης, Ακερμανιδης 1, Πoταμούσης, Γραμματικόπουλος 6, Μελετάκος 7.
Διαιτητές Τσάκωνας-Ανταλής, Πεναλτι: 2/1 -4/3., 2λεπτες:2-3.