Μια ανάσα από την απευθείας παραμονή το Καματερό - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Μια ανάσα από την απευθείας παραμονή το Καματερό

Με νίκη έφυγε από την Κυψέλη το Καματερό. Παίζοντας καλύτερα από τον Πανελλήνιο, έφτασε στο δεύτερο ημίχρονο σε μια άνετη νίκη με 18-28. Με αυτή τη νίκη το Καματερό βρίσκεται πολύ κοντά στο να μείνει στην κατηγορία χωρίς τη διεξαγωγή μπαράζ, ενώ ο Πανελλήνιος μόνο με θαύμα θα αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμό.

Στο πρώτο μέρος, το Καματερό είχε το προβάδισμα από την αρχή και εκμεταλλεύτηκε
την δυσκολία του Πανελληνίου στο σκοράρισμα στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους και ξέφυγε στο σκορ με 9-14 στο 29'.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα ήταν πιο εύκολα για τους φιλοξενούμενους. Ανέβασαν την διαφορά στα 6-7 γκολ, την συντήρησαν χωρίς να επιτρέψουν στον Πανελλήνιο να πλησιάσει και την διεύρυναν στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 18-28
Τα πεντάλεπτα: 0-3, 3-4, 6-7, 9-11, 9-14 (ημ.), 10-16, 12-18, 15-22, 16-23, 17-25, 18-28

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Σπύρος Μπαλωμένος): Παζαρόγλου, Λιάλιος, Οικονόμου 1, Χαρμπής 2, Χρ. Μπαλάσκας, Μπαρμπαράκης 7, Νιντερέγγερ, Ζάτσε 3, Κολλύρης 2, Αντωνιάδης, Κατρής 1, Θ. Ταουσάνης 1, Φίλης, Ευρ. Μπαλάσκας, Τσάκουλης, Τσομπανίδης 1.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Παναγιώτης Μεσσήνης):  Βάλβης, Λαδάκης 4, Σκοδριάνος, Γκλάβας 1, Ι. Ταουσάνης 3, Καμπουράκης 2, Μελετάκος 3, Ακάλεστος 7, Πίτερος, Τότο 4, Μιμίκος 1, Μαγκαφουράκης, Βορύλλας, Κότσιρας, Κουρέτας, Βλαχοθανάσης 3.

Διαιτητές: Συρεπίσιος, Μερτινιάν. Δίλεπτα: 5-6 Πέναλτι: 4/6-2/3