Χρήσιμος βαθμός για ΧΑΝΘ και Δράμα - greekhandball.com

Χρήσιμος βαθμός για ΧΑΝΘ και Δράμα

Ισόπαλο έληξε το ματς στην ΧΑΝΘ με τη Δράμα. Η γηπεδούχος ομάδα και η Δράμα σε όλο το ματς πήγαν "χέρι - χέρι" στο σκορ και στο τέλος αναδείχθηκαν ισόπαλες 28-28. Έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, η ισοπαλία ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα. Με αυτό το αποτέλεσμα εξυπηρετήθηκε το ζητούμενο και για τις δύο ομάδες, αφού η μεν ΧΑΝΘ έρχεται ακόμα πιο κοντά στην αποφυγή των πλέι άουτ, ενω η Δράμα έχει ακόμα βάσιμες ελπίδες να συμμετέχει σε αυτά και να αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμό.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο. Οι δυο ομάδες ήταν συνέχεια κοντά στο σκορ και το
ημίχρονο τις βρήκε ισόπαλες. Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε και στο δεύτερο μέρος. Καμιά ομάδα δεν μπόρεσε να ξεφύγει και το προβάδισμα άλλαξε πολλές φορές χέρια. Στις κρίσιμες τελευταίες στιγμές, η Δράμα πήρε προβάδισμα ενός γκολ και 40 δευτερόλεπτα πριν το τέλος ο Χαϊτίδης έγραψε το 27-28. Η ΧΑΝΘ στην τελευταία της επίθεση, βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Μπαϊρλή και πήρε την ισοπαλία (28-28).

ΧΑΝΘ - ΔΡΑΜΑ 86
Πεντάλεπτα: 3-2, 6-6, 8-8, 10-11, 12-13, 13-13 (ημ), 15-15, 17-18, 20-20, 22-23, 25-26, 28-28

ΧΑΝΘ (Κώστας Τούτσης): Μουρατίδης, Τσιρογιάννης 4, Σαρηγιαννίδης 4, Ρεμπελάκος 1, Δέσπος, Βασιάδης 6, Ιωαννίδης, Παπαδόπουλος, Κουρουμλίδης, Στίγγας 3, Τσαμήτρος, Τσαμουρίδης 4, Παπαβασίλης, Βαρδάκας, Μπόλας, Μπαϊρλής 6.

ΔΡΑΜΑ (Σακης Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Μπέτζιος, Τσεπίδης, Κοτσαμαρίκογλου 1, Χαϊτίδης 4, Τουνγκελίδης 11, Κουρτίδης 1, Θωμίδης, Τσιτσίγκος, Αντάμοβιτς 8, Κοβογλανίδης 2, Κουρουτζίδης 1, Γιαννακόπουλος, Βάκκας, Μπουρλίβας, Λαζαρίδης.

Διαιτητές: Βήτας- Σκλαβενίτης, Κόκκινη: 47:43 Κοτσαμαρίκογλου (τρία δίλεπτα), Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 4/5-2/2