Έβδομη συνεχόμενη νίκη για την ΑΕΚ - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Έβδομη συνεχόμενη νίκη για την ΑΕΚ

Την έβδομη συνεχόμενη νίκη της πέτυχε η ΑΕΚ επικρατώντας με 34-16 του ΓΑΣ Καματερού για την 11η αγωνιστική με την οποία έκλεισε ο πρώτος γύρος της κανονικής περιόδου της Handball Premier.

Η ομάδα του Νίκου Γραμματικού μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα με τον Λόκεν σε εξαιρετική μέρα πήρε μια διαφορά στο σκορ, που στο ημίχρονο έφτασε τα 10 τέρματα και το σκορ να διαμορφώνεται σε 16-6. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με την ΑΕΚ να φτάνει σε μια εύκολη νίκη με σκορ 34-16, φτάνοντας έτσι τους 16 βαθμούς, όσους έχει και ο Διομήδης με τον
οποίον μοιράζεται την τρίτη θέση.

ΑΕΚ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 34-16
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 10-3, 13-5, 14-5, 16-6 (ημχ.), 19-7, 23-10, 26-11, 30-14, 31-14, 34-16

ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Χρ. Νικολαΐδης 7, Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος, Γεωργιάδης, Χόγκας 1, Ζαμπούνης 3, Ραντούλοβιτς, Συγγάρης, Χατσίκας, Αντωνιάδης, Λόκεν 10, Δομπρής 6, Βαμβακάς 2, Μαντζόπουλος, Βραζάλιτσα 3, Μυλωνάς 2

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Σαμαράς 1, Λαδάκης 2, Σκορδιάνος 1, Μπαλάσκας, Καμπουράκης 2, Μελετάκος 1, Ακάλεστος 4, Πιτερός, Αργυριάδης 1, Κλεώπας, Μιμίκος 2, Μπούτος 2, Βορύλλας, Κότσιρας, Κουρέτα, Βλαχοθανάσης

Διαιτητές: Συρεπίσιος – Μερτινιάν Δίλεπτα: 5-3 Πέναλτι: 1/2-3/4