ΕΣΧΑ Εφήβων (7-10): Ισόπαλοι Πανελλήνιος και Πανιώνιος - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων (7-10): Ισόπαλοι Πανελλήνιος και Πανιώνιος

Ισόπαλοι ήρθαν Πανελλήνιος και Πανιώνιος για την πρώτη αγωνιστική της Β φάσης του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΣΧΑ για τις θέσεις 7-10.

Ο Πανελλήνιος ξεκίνησε καλά το παιχνίδι παίρνοντας γρήγορα το προβάδισμα 2-3 τερμάτων, όμως ο Πανιώνιος μετά το 20' ανέβασε την απόδοση του και αφού ισοφάρισε πέρασε μπροστά στο σκορ, με το σκορ να διαμορφώνεται στο ημίχρονο σε 14-15. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη
με τους γηπεδούχους να περνούν γρήγορα μπροστά στο σκορ, δημιουργώντας μια διαφορά μεταξύ 2-4 τερμάτων εως το 55' που το σκορ ήταν 27-24. Όμως ο πανιώνιος δεν τα παράτησε και με ενα σερί 0-3 στο τελευταίο πεντάλεπτο, κατάφερε και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 27-27
Πεντάλεπτα: 3-1, 4-1, 6-4, 9-8, 11-13, 14-15 ημ. 17-16, 20-18, 23-19, 25-22, 27-24, 27-27

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ (Μπαλωμένος) Γιαννουλάκης, Ζαχαρης, Μπαλάσκας 8, Ψάρρος, Οικονόμου 11, Βερτζώνης 1, Κορακίδης 4, Μαυρομάτης, Φέρτης, Μητροφάνης 2, Αθανασιάδης 1, Ασλανίδης

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (Κατσαράς): Γκόρο, Δαφέρμος, Παπαδόπουλος 4, Ρεπούλιας, Ζάγκας 10, Γιαννόπουλος 4, Τσαλαπάτης 4, Ζωγραφίδης 4, Ανδριτσάκης 1, Γιατράκος

Διαιτητές: Σπηλιωτάκος-Γερουλάνος Κ., Δίλεπτα: 4-1, Πέναλτι: 3/3 - 6/3