ΕΣΧΑ Εφήβων (θέσεις 1-6): Δυο στα δυο ο Άρης Νίκαιας - greekhandball.com

Τελευταία νέα

ΕΣΧΑ Εφήβων (θέσεις 1-6): Δυο στα δυο ο Άρης Νίκαιας

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για τον Άρη Νίκαιας, που στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής για τη δεύτερη φάση (1-6) του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΣΧΑ, επικράτησε ενρτός έδρας του Καματερού με σκορ 21-16.

Μετά από ενα ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές στο διάστημα 10'-20' παίρνοντας μια διαφορά 4 τερμάτων (7-4). Στο δεκάλεπτο που απέμενε για τη λήξη του ημιχρόνου, το Καματερό
βελτιώθηκε κατακόρυφα και με ενα επι μέρους σκορ 1-5, διαμόρφωσε το σκορ σε 8-8 στο ημίχρονο.

Έτσι ξεκίνησε και η επανάληψη, με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ μέχρι το 40' (11-10). Από το σημείο εκείνο ό Άρης με καλή άμυνα και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, δεχόμενος μόλις 2 τέρματα στο διάστημα 40'-55' έκανε το σκορ 19-12 κλειδώνοντας τη νίκη, που ήρθε με σκορ 21-16.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ 21-16
Πεντάλεπτα: 3-2, 3-2, 5-2, 7-3, 7-6, 8-8 ημ. 10-9, 11-10, 13-10, 16-11, 19-12, 21-16

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ιωάννης Γρηγοράκης):Πατσουλίνης 3, Βλάχος 5, Αρτινιάν, Ασβεστάς, Κρεμμύδας 5, Terlecki, Κοκκοράκης 2, Ντεσούκι 1, Ακερμανίδης, Βάμβολης, Πογάτος, Ποταμούσης 3, Παπαγεωργίου, Κούβαρης, Τσαμούρης 2, Ακρίβος

ΓΑΣ Καματερό (Μεσσήνης-Μπελεχρής): Τζίτζης, Παπαδόπουλος, Δεκουλάκος, Κατσέτης, Καπετάνος, Βάλβης 2, Φαλτσέτας, Αργυριάδης Ε. 5, Βουλγαράκης 2, Κατσέτης Γ., Παναγόπουλος, Καραμασιώτης 5, Ψαριώτης 1, Ζαφειράκης 1, Γκαρίντος

Διαιτητές: Τσάκωνας-Γιακαλής, Δίλεπτες: 4-4 Πέναλτι: 2/0-0/0