Β Εθνική: Πρεμιέρα με νίκη για τον Πανιώνιο - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Β Εθνική: Πρεμιέρα με νίκη για τον Πανιώνιο

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Πανιώνιος, στην πρεμιέρα της Β' εθνικής ανδρών, επικρατώντας στο ΟΑΚΑ της Πολιτείας με 29-20.

Η ομάδα του Αντώνη Κατσαρά, αν και βρέθηκε πίσω στα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα, ισορρόπησε το παιχνίδι και μετά το 20' ανέβασε ρυθμό για να πάρει ενα προβάδισμα στο ημίχρονο με σκορ 14-9.

Ανάλογη η εικόνα και στην επανάληψη με το προβάδισμα του Πανιωνίου να ανοίγει μετά το
40' με το σκορ να κλείνει στο 29-20 για την ομάδα της Νέας Σμύρνης

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 29-20
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 6-5, 7-6, 11-7, 14-9 (ημχ.) 16-11, 21-15, 23-16, 26-18, 28-18, 29-20
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Χαντζής, Κυριακίδης 2, Λαζαρής, Ζαφειράκος 5, Δριμάλας 1, Νικολόπουλος 6, Λέκκας, Γκότσης 6, Ρούντος, Παπαδόπουλος 1, Ιωαννίδης 4, Μπλαχούρης, Μιχελάκος 2, Αργυρός 2, Τζάνος, Κουμισίτης.
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ: Αλιφέρης 1, Μπάϊμπος 2, Τσουνής, Διαμαντόπουλος 2, Τσουρτσουλάς, Ζέρβας, Παναγόπουλος, Μακρής 1, Ασλανίδης 9, Χήνος 3, Σταμπολής, Σγαρδέλης 2.
Διαιτητές: Καρυδάκης-Δανάσκος, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 2/3-1/2
Στο φύλλο αγώνα οι διαιτητές ανέφεραν: «Η ομάδα ΑΟ Πολιτεία δεν είχε κανένα υπεύθυνο συνοδό στον πάγκο».