Α2 ανδρών: Με ανατροπή στο τέλος ο Νηρέας τον Ιωνικό - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Με ανατροπή στο τέλος ο Νηρέας τον Ιωνικό

Μεγάλη εκτός έδρας επιτυχία σημείωσε ο Νηρέας. Επικράτησε με 25-26 του Ιωνικού κάνοντας την ανατροπή στα τελευταία λεπτά.

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο αλλά στο τέλος του ημιχρόνου ο Ιωνικός ισορρόπησε. Στο δεύτερο μέρος, το ματς ήταν αμφίρροπο αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ιωνικός πήρε προβάδισμα δυο γκολ.

Ο Ιωνικός προηγήθηκε με 24-22 στο 55' αλλά το τάιμ άουτ που πήρε δεν τον ευνόησε. Οι φιλοξενούμενοι, έπαιξαν αποτελεσματική άμυνα και πήραν τη νίκη με 25-26.

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΝΗΡΕΑΣ 25-26
Πεντάλεπτα: 2-3, 3-5, 6-7, 7-10, 9-12, 13-13 (ημ), 16-15, 17-18, 20-19, 22-20, 24-22, 25-26

ΙΩΝΙΚΟΣ: (Μαντζόπουλος) Αργυράκης 4, Μπούτος 4, Αντωνιάδης, Μπίλος 3, Αντωνόπουλος 3, Μπιτόπουλος 4, Μαραγκός, Πόρουμπ, Παναγιώτου, Τσαγκόγεωργας 2, Μάγκος 2, Μαυροφρύδης, Σωτηρίου, Καψάλης, Καπετάνιος, Μπουλούμπασης 3.

ΝΗΡΕΑΣ: (Γκούφας) Ζαλώνης 7, Στρούτζας, Αποστολίδης 5, Στεφανίτσης, Σταύρου 1, Μπακόπουλος, Βαλαβάνης 3, Καλογερόπουλος, Πανταζής 3, Ζαχαρίας, Καραδήμας, Αποστολόπουλος 2, Κελεπούρης, Πάνου 5.

Διαιτητές: Ανταλής, Κουτσός. Δίλεπτες: 3/8. Πέναλτι: 2/3, 1/2/