Α2 ανδρών: Παρέμεινε αήττητος και στην κορυφή ο Άρης Νίκαιας - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Παρέμεινε αήττητος και στην κορυφή ο Άρης Νίκαιας

Μια ακόμα νίκη για τον Άρη Νίκαιας, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας της Νεασ Ιωνίας με σκορ 18-30 για την 7η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α2 ανδρών

Η ομαδα του Τάκη Μελετάκου που παραμένει αήττητη, μετά το πρώτο πεντάλεπτο ανέβασε στροφές, χτίζοντας μια διαφορά που έφτασε τα 8 τέρματα στο ημίχρονο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 8-14.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τη Νεα Ιωνία που ταλαιπωρείται από τραυματισμούς τον τελευταίο καιρό, να μην μπορεί να αντιδράσει, για να τελειώσει το παιχνίδι με την ομάδα της
Νίκαιας να παίρνει τους δυο βαθμούς τηε νίκης με σκορ 18-30 και να απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής της βαθμολογίας με 11 βαθμούς σε 6 αγώνες, αφού έχει κάνει ήδη το ρεπό της.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 18-30
Πεντάλεπτα: 1-2, 3-6, 4-9, 4-10, 5-11, 6-14 ημ 8-18, 10-20, 12-23, 14-26, 17-27, 18-30

ΟΦΝ Ιωνίας (Γιώργος Μπενιάς): Μπεκρής, Τηνιακός, Ράμμος, Τζούκας 1, Κούτσης 2, Γκουλής 2, Μπίλος 2, Συμεωνίδης, Παπουτσής 1, Μαυρομάτης, Χρόνης, Ιατρίδης 3, Κωνσταντέλος 1, Οικονόμου 2, Μπενιάς 1, Λουκιδέλης 3

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Παναγιώτης Μελετάκος): Τζανακάκης, Κουρής 2, Μπελεχρής, Παπαϊωάννου 1, Αθανασίου 1, Τούτσης, Αμανατίδης 3, Γρηγοράκης 3, Μουλιάτος 1, Ζαχάρης 2, Μαλανδρένιας 2, Κλημανόγλου 3, Χαραλάμπους 4, Γραμματικόπουλος 4, Χατζηκωνσταντίνου 3, Μελετάκος 1.

Διαιτητές: Σκαλβενίτης-Βήτας Δίλεπτα: 3-6 Πέναλτι: 4/3 - 2/2