Λύγισε τα Γιαννιτσά στο τέλος το Πανόραμα - greekhandball.com

Λύγισε τα Γιαννιτσά στο τέλος το Πανόραμα

Στο τελευταίο πεντάλεπτο κρίθηκε το ματς στο Πανόραμα. Οι γηπεδούχες επικράτησαν με 25-23 και πήραν τους δυο βαθμούς.

Το ματς ήταν ντέρμπι και το προβάδισμα άλλαξε πολλές φορές χέρια.

Πέντε λεπτά πριν το φινάλε, οι δυο ομάδες ήταν ισόπαλες. Στα κρίσιμα τελευταία λεπτά, το Πανόραμα κράτησε τον Μέγα χωρίς γκολ και πήρε τη νίκη.

ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 25-23
Τα πεντάλεπτα: 1-4, 3-7, 7-9, 10-10, 13-11, 14-
12 (ημχ), 15-16, 16-19, 18-19, 22-20, 23-23, 25-23

ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Μπενέζοβα, Σπανού, Νταντίρα, Αναστασιάδου, Καραβελή 5, Ιωαννίδου, Αμανατίδου 6, Αργυγοπούλου 7, Σεβδίλη 7, Σημαιοφορίφου, Νεντεσίδου, Δημητρακοπούλου, Κυριακίδου, Ανδρονικίδου, Μανάβη, Χριστοδουλίδου.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Αναστασίου 5, Παρασκευαϊδου, Μαυροπουλου, Πυρσίδου, Τρελοπούλου, Φράγκου 2, Σιάκα 3, Λαζαρίδου 3, Παύλου 1, Τροχίδου Χ., Ξηρίδου 1, Ντιμτσούδη 6, Πλιόγκα, Παντζαρτζή, Χατζησαββίδου, Τροχίδου Ελ. 2. Διαιτητές: Ηλιάδης-Σαπανίδης. Δίλεπτα: 5-6, Πέναλτι: 6/9-2-4.

Μετά το τέλος του αγώνα η παίκτρια του Μέγα Αλέξανδρου, Δέσποινα Φράγκου μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για εξετάσεις, καθώς κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου τραυματίστηκε στο αριστερό της χέρι.