Α2 ανδρών: Νίκη της Αξιούπολης με τους Κύκλωπες - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Νίκη της Αξιούπολης με τους Κύκλωπες

Χωρίς να δώσει κανένα δικαίωμα στην αντίπαλη ομάδα των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης μπήκε στο παιχνίδι με ενθουσιασμό και προηγήθηκε με 8-4 και 14-8 στο 20 λεπτό έχοντας μπροστάρηδες επιθετικά τους ΜΟΥΤΟΥΔΗ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟ  και ΜΩΥΣΗ ΚΑΡΑΠΕΪΔΗ και παίζοντας καλή άμυνα απέναντι στα ατού της Αλεξανδρούπολης να κλείνει το ημίχρονο με 8 τέρματα διαφορά (20 - 12).

Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε το ίδιο δυνατά για τον Αλέξανδρο που  διεύρυνε την διαφορά στα 10 τέρματα 22-12 στο 35΄και 23-13 στο 40΄.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ρυθμός  έπεσε οι προπονητές έκαναν αλλαγές  και  έδωσαν  χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες  με το τελικό
αποτέλεσμα 35-22 να κρίνεται δίκαιο και να ανταποκρίνεται σε αυτό που παρουσίασαν οι δυο ομάδες μέσα στο γήπεδο.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 8-4, 12-7, 14-8, 16-9, 20-12 (ημίχρονο), 22-12, 23-13, 27-15, 29-17,33-21, 35-22

ΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γεωργιος Γιουλβανίδης): Σανσκ, Καραπείδης 12, Μαυρόπουλος 4, Τσακαλίδης, Καλπακίδης, Παπαρήγας Αν. 1, Στεφανίδης, Μάρτσης 4, Μόγας 4, Παπαρήγας Ρηγ. 2, Μενεψάκος 1, Ζηλίδης, Μουτούδης 7, Καλαϊτζιδης.

ΑΣ ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ. (Ηλίας Τάρες): Τζάντζαλης, Χαραλαμπίδης 3, Καραβασίλης, Κωστόπουλος, Επιτρόπου 1, Πιστόλας 6, Ξηρόπουλος, Πατσιαβάς 1, Τζινεβής 6, Καρβουνίδης 3, Τάρες Γληνιάς, Βαρδάκας 1, Λαιλισίδης 1, Χαραλαμπάκης.

Διαιτητές: Νασκος-Χαρίτσος. Δίλεπτα: 8-4, Πέναλτι: 3/3-4-4.