Κύπελλο ΕΣΧΑ "Φώτης Μπάβας": Προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό για τα Βριλήσσια - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Κύπελλο ΕΣΧΑ "Φώτης Μπάβας": Προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό για τα Βριλήσσια

Προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Κυπέλλου ΕΣΧΑ "Φώτης Μπάβας"για τα Βριλήσσια, που επικράτησαν εντός έδρας, επί του πάντα μαχητικού Έσπερου Καλλιθέας με σκορ 25-21.

Η παίχτες του Δημήτρη Καφφάτου ήταν από την αρχή μπροστά στο σκορ με τους φιλοξενούμενους να ακολουθούν σε απόσταση αναπνοής, με το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 14-12 για τα Βριλήσσια. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι
του Νίκου Τσαφαντάκη προσπάθησαν αρκετά, όμως οι παίχτες των Βριλησσίων κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με τελικό σκορ 25-21.

ΕΣΝ Βριλησσίων – Έσπερος Καλλιθέας 25-21
Πεντάλεπτα: 3-3, 5-4, 7-6, 10-7, 12-10, 14-12 (ημίχρονο), 17-13, 18-14, 20-16, 22-18, 23-20, 25-21 (τελικό).

ΕΣΝ Βριλησσίων (Δ. Καφφάτος): Καμπούρης, Τζανιδάκης 5, Λάσκος, Λέκκας 1, Πέρρος, Όρκας 1, Τσαγκούλης, Φιλίππου 2, Φίλης, Κάτρης 1, Νικολακόπουλος 4, Παπαϊωάννου 5, Παππάς, Σομπιρακούλ 6, Παναγόπουλος.

Έσπερος Καλλιθέας (Ν. Τσαφαντάκης): Παπαδημητρίου 3, Μπακαβέλος 3, Σεϊντής Μασουρίδης, Βαρής, Καραμαγκέλας 3, Καυκούλας 5, Μητράκος, Κοντούλης 5, Χάρος-Μπέης 2, Τουλούμης, Πολλάκης.

Αποβολές 2’: 6 – 2
Ρίψεις 7μ.: 2/2 – 2/2 Διαιτητές: Γ. Ανταλής – Γ. Τσάμος