Α2 Ανδρών: Άλλη μια νίκη για το Καματερό - greekhandball.com

Α2 Ανδρών: Άλλη μια νίκη για το Καματερό

Άλλη μια νίκη πέτυχε το Καματερό, αυτή τη φορά εντός έδρας επί της Αναγέννησης Βύρωνα με 28-18, για την 14η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών.

Με αυτή τη νίκη, το Καματερό έφτασε τους 26 βαθμούς, έχοντας 13 νίκες και μια μόλις ήττα και διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση μόλις ενα βαθμό πίσω από τα Βριλήσσια που έχουν 27 βαθμούς και όπως όλα δείχνουν η πρωτιά θα κριθεί στο παιχνίδι των δυο ομάδων στο Καματερό.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και πήραν το προβάδισμα το οποίο διατηρούσαν σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου, το οποίο έληξε
με 18-10 για τους παίχτες του Πάνου Μεσσήνη. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με το Καματερό όμως να ελέγχει το σκορ για να φτάσει στη νίκη με 28-10.

KIPARISSIS Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣH ΒΥΡΩΝΑ 28-18 (ημχ 18-10)
Τα πεντάλεπτα:4-0, 6-1, 9-3, 11-6, 14-6, 18-10, ημχ, 20-12, 21-13, 23-15, 24-16, 25-16, 28-18

KIPARISSIS Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μεσσηνης Παναγιωτης, Μπελεχρης Γιωργος): Πανοπουλος, Σκοδριανος 1, Κλειτσικας 1, Αμανατιδης 2, Καμπουρακης , Κλεωπας 1, Κλημανογλου 3, Ακαλεστος 4, Βαμβακουσης ,Τοτος 9 ,Κοτσιρας , Χριστοπουλος 1, Μπουτος E. 4, Μπουτος Π., Βορυλλας 2.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ (Παπαδοπούλου): Μαυροματης 2, Στυλιανος, Τσερπες, Πανταζης 3, Γκλαβοπουλος, Γερουλανος 3, Βασιλοπουλος 3, Τζανος, Σιατιρλης 1, Τασιουλας 1, Κρανιωτης, Χιωτελης 1, Οσσινο 2, Αποστολου, Ποδογοριανιωτης