Α1 γυναικών: Επέστρεψε στη δεύτερη θέση ο ΠΑΟΚ - greekhandball.com

Α1 γυναικών: Επέστρεψε στη δεύτερη θέση ο ΠΑΟΚ

Εύκολο πέρασμα του «δικεφάλου» του Βορρά από το Αγρίνιο

Με την επικράτηση του ΠΑΟΚ επί του Παναιτωλικού με 33-20, ολοκληρώθηκε η 13η αγωνιστική στην Α1 Γυναικών. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης με αυτό το δίποντο επέστρεψε στην 2η θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Παναιτωλικός έμεινε στους 5 βαθμούς και την ένατη θέση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, όμως μετά το 10ο λεπτό οι φιλοξενούμενες με καλή άμυνα και γκολ στην
κόντρα ξέφυγαν στο σκορ φτάνοντας τη διαφορά στα 12 γκολ στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ έλεγχε το παιχνίδι, κράτησε τη διαφορά και έφτασε στην επικράτηση με 33 - 20.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ- ΠΑΟΚ 20-33
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-5, 5-10, 7-16, 7-17, 7-19 (ημχ.), 11-21, 13-22, 15-24, 17-28, 19-29, 20-33
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ραμμόπουλος): Σιάσου, Κορομηλά 3, Αποστολοπούλου, Κολοβού, Κίτσου, Μαντέλου, Δήμου 1, Θεοδώρου, Καρέλα 4, Καγγελάρη, Παύλου 2, Χατζηπαρασίδου 10, Κωστοπούλου
ΠΑΟΚ (Γρηγορία Γκόλια): Τσαουσίδου 3, Νούλα 9, Παναγιωτίδου 1, Τζέριτς, Μούρνου 4, Ράτσικα, Χειμώνα, Κολοτζίεφσκα, Προκοπίδου 6, Μπατζαρακούδη 1, Βαφειάδου 3, Σελεμίδου 1, Γκιάτα, Μάστακα 3, Μεντεσίδου 2.
Διαιτητές: Αβράμης- Καραπάνος, Κόκκινη: 50’ Βαφεάδου (τρία δίλεπτα) Δίλεπτα: 2-9, Πέναλτι: 4/4-1/1.