Α2 ανδρών: Εύκολη νίκη του Κιλκίς - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Εύκολη νίκη του Κιλκίς

Ευρεία νίκη για τον ΓΑΣ Κιλκίς, που επικράτησε του ΑΟ Ιωαννίνων με 36-14 για την 10η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ανδρών με τους φιλοξενούμενους να παρουσιάζονται με σοβαρές ελλείψεις.

Παρά τις απουσίες οι φιλοξενούμενοι, αγωνιστήκαν δυνατά και κατάφεραν μέχρι και το 15’ να μείνουν κοντά στο σκορ (8-6), ενώ και στο 20’, έχαναν με μια διαφορά δυο γκολ (9-7). ¨Ομως από εκείνο το σημείο οι παίχτες του Κιλκίς με ενα σερί 7-1, έκλεισαν το ημίχρονο διατηρώντας προβάδισμα 8 τερμάτων και το σκορ στο 16-8.

Στην επανάληψη τα πράγματα ήταν ακόμα πιο εύκολα για τους γηπεδούχους, που κατάφεραν να πάρουν μια άνετη νίκη, με σκορ 36-14.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 36-14
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-6, 8-6, 9-7, 12-8, 16-8 (ημ.), 20-9, 25-11, 28-13, 32-13, 34-14, 36-14 (τελ.).

ΓΑΣ Κιλκίς (Δενδράκης Χ.): Θωμαίδης (3), Ραζακιάς, Στρίκος (1), Μπαλάσκας (1), Δεληγιάννης, Τσιριντζέλης (4), Τοκαντζόγλου (7), Καραβασίλης (3), Μαυροτζούλος (3), Γιαβασίδης, Φυτανίδης (4), Μαυρόπουλος (4), Αναστασιάδης (2), Φαχουρίδης (4), Κοσδάκας, Κολεσιώτης.

Α.Ο. Ιωαννίνων (Κώστας Χαρίσης): Ζιώγος, Μόσχος, Εφαπλωματάς, Εξάρχου, Γότσης (3), Τζούκας (6), Γκρουίδης Λ., Βέργος (1), Γκρουίδης Β. (2), Σήτας Ν., Σήτας Κ. (2), Κουκουλάρης, Βέλιος.