Β Εθνική: Μια ακόμα νίκη για τον Άρη Θεσσαλονίκης - greekhandball.com

Β Εθνική: Μια ακόμα νίκη για τον Άρη Θεσσαλονίκης

Με μια όχι και τόσο καλή εμφάνιση ο Άρης, κατάφερε να πάρει τη νίκη από τον Απόλλωνα Σταυρουπολης, με σκορ 27-19 . Οι παίχτες του Απόλλωνα παρουσιάστηκαν καλύτεροι στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα, όπου βρέθηκαν να προηγούνται με 6-8, όμως οι παίχτες του Νίκου Παπαργυρίου κατάφεραν να περάσουν μπροστά με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 13-12 για τους κιτρινόμαυρους.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα ήταν πιο εύκολα για τους γηπεδούχους αφού έχτισαν διαφορά ασφάλειας και στο τελευταίο τέταρτο έπεσε ο
ρυθμός και για τις δυο ομάδες με το παιχνίδι να τελειώνει με σκορ 27-19 για τον Άρη, που πήρε τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα στον 4ο όμιλο.

ΑΡΗΣ ΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 27-19
Πεντάλεπτα: 2-1, 2-2, 5-4, 6-8, 11-10, 13-12(ημχ.), 13-12, 16-14, 19-14, 21-16, 25-18, 27-19.

Α. Σ. Αρης Θεσσαλονίκης (Παπαργυριου): Σπιτάλας, Φραγκότσης, Λαφτσόγλου 1, Γιαβρόγλου 2, Παπατέρπου 7, Μουρτζίνος 5, Μουρατίδης, Τοπαλίδης, Μεϊμαρίδης 1, Αλ Μπέντρι 3, Ψωμαθιανός 3, Καλιανίδης 3, Μπαλάμης, Τσιρτσουρίδης, Πάνος Σ. 2, Πάνος Ελ.

Α. Ε. Σ. Απόλλων Σταυρούπολης(Βαφέας): Ανιρίδης, Νικολάου 3, Μωραΐτης 1, Τακίρης Α. 1, Φίλιας 2, Ρίζος 4, Λίτος 1, Μίμης, Ηλιάδης 2, Γουργούνης, Παππάς, Γαυγιωτάκης Τακίρης Ν.