Α2 ανδρών: Σημαντική νίκη του Πρωτέα Άρτας - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Σημαντική νίκη του Πρωτέα Άρτας

Επιστροφή με μια σημαντική νίκη για τον Πρωτέα Άρτας, που επικράτησε της Δράμας 86 με 34-30, για την 9η αγωνιστική του του 2ου ομίλου, του πρωταθλήματος της Α2 ανδρών.

Η ομάδα του Γιάννη Αρβανίτη πήρε από την αρχή το προβάδισμα το οποίο διατηρούσε σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 17-14 για τους γηπεδούχους.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τη Δραμα να πιέζει για την ισοφάριση, όμως οι γηπεδούχοι, με τους Ιλερή και Κεσίδη να σκοράρουν συνολικά 18 από τα 34 τέρματα της
ομάδας τους, πήραν μια σπουδαία νίκη με τελικό σκορ 34-30.

ΑΟ Πρωτέας Άρτας  ΓΣ Δράμας 86 34-30
Πεντάλεπτα : 3-1, 7-4, 10-6, 12-10, 15-14, 17-14 ημιχ, 22-17, 23-20, 26-23, 28-26, 30-27, 34-30

Α.Ο. Πρωτέας Άρτας (Αρβανίτης) : Τσούλος, Τσέλιος Π. (5), Κεσίδης (9), Ματσούκας, Ντάλας (1), Κίτσος, Γιολδάσης, Κώστας, Τσέλιος Ν. (2), Τσέλιος Γ., Ιλερής (9), Γεωργαλής, Μπίζγκα (8), Κωνσταντίνου, Μπισκανάκης, Βουρλόκας.

ΓΣ Δράμα ‘86 (Βαλαβάνης) : Φραγκούλης, Παράσχου (1), Χαϊτίδης (6), Ιακωβίδης (9), Κοτσαμαρίκογλου (2), Κουρουτζίδης (1), Πετσανης, Γκαμώτσος, Κρανάς, Κουρτίδης (4), Παπάζογλου, Κοβογλανίδης (3), Τσιτσίγκος (2), Παγωνίδης, Θωμίδης (2), Τρομπούκης.

Διαιτητές : Καραπάνος Γεώργιος – Αβράμης Γεώργιος