Α2 γυναικών: Μεγάλη νίκη στα Γιάννινα για τον Απόλλωνα Σταυρούπολης (βίντεο) - greekhandball.com

Α2 γυναικών: Μεγάλη νίκη στα Γιάννινα για τον Απόλλωνα Σταυρούπολης (βίντεο)

Μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα Σταυρούπολης, που επικράτησε στα Ιωάννινα επί του τοπικό ΑΟΙ με 13-17, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου, του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας.

Από το πρώτο πεντάλεπτο η Σταυρούπολη πήρε «κεφάλι» στο σκορ με 0-2 και σε κανένα σημείο του αγώνα δεν σταμάτησε να προηγείται. Στο 20’ το σκορ ήταν 4-7 και στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες προηγούνταν με 7-9. Και στην
επανάληψη η εικόνα ήταν η ίδια, με την Σταυρούπολη να ανοίγει την ψαλίδα του σκορ στο 50΄με 10-15 και να παίρνει μια σημαντική νίκη με 13-17.

ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 13-17
Πεντάλεπτα: 0-2, 1-4, 3-5, 4-7, 6-9, 7-9 (ημ.), 8-10, 9-11, 10-13, 10-15, 10-15, 13-17 (τελ.).

Α.Ο. Ιωαννίνων (Βασίλης Σιαράβας): Βλαχοπούλου, Κείσογλου, Ιωαννίδου (2), Δουμπού (1), Τζελέπη (1), Παπαποστόλου, Μητκάνη, Σιαπκάρη, Σωτηροπούλου, Ιωάννου (6), Μπλίζου (3), Γκόγκου, Τριάντη, Ζαμπαλά, Τσαμπούρη, Παπαφώτη.

Απόλλων Σταυρούπολης (Χωρίκης Κωνσταντίνος): Χωρίκη (1), Πανικίδου, Δημητρακούδη (2), Παπαπέσιου, Πανικίδου, Καραμπατζάκη (2), Λεύθερη Α. (4), Χαλάτση (2), Σερεσλή, Ιωαννίδου (1), Μαυροπούλου (2), Τζειρανίδου, Λεύθερη Ε. (3).