ΕΣΧΑ Εφήβων: Νίκη του ΙΕΚ Ξυνή επί του Άρη Νικαίας - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων: Νίκη του ΙΕΚ Ξυνή επί του Άρη Νικαίας

Ο ΙΕΚ Ξυνή, ήταν ο νικητής του παιχνιδιού της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος εφήφων της ΕΣΧΑ, επικρατώντας εκτός έδρας του Άρη Νικαίας με 18-23.

Η ομάδα της Ν.Ιωνίας μπήκε δυνατά από την αρχή του αγώνα, παίρνοντας το προβάδισμα στο σκορ το οποίο διατηρούσε συνεχώς, κλείνοντας το ημίχρονο με διαφορά ασφαλείας 8 τερμάτων και το σκορ να βρίσκεται στο 6-14. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τους φιλοξενούμενους να ελέγχουν το ρυθμό του
αγώνα και να φτάνουν σε μια ακόμα νίκη με τελικό σκορ 18-23

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Τάκης Μελετάκος ): Παπαδημητρίου (τ/φ),Τόμσον 2, Ραγκούσης, Ντεσούκι 1, Ασβεστάς, Κρεμμύδας 4, Βλάχος, Μπόϊκο, Ταβλαρίδης, Ακερμανίδης, Παπαδάκης 2, Terlecki (τ/φ), Χουρσουντιαν 5, Ποταμούσης 4, Πατσουλίνης, Γιαμπουράνης

ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΝΙ (Κωνσταντίνος Μπούνας): Λόλας, Καραμπουρνιώτης 5, Ηλιόπουλος 3, Τσανίνος 2, Θεοχάρης, Ξαγοράρης 3, Παπαδάκης Ιωαν, Λιάπης, Μάινας 1, Ziv, Μαρούλας 2, Λιόλιος 7, Θεοχάρης, Κολοκοτρώνης, Βέργος, Δραγάζης

Διαιτητές: ΚΑΡΥΔΑΚΗΣ - ΓΙΑΚΑΛΗΣ