ΕΣΧΑ εφήβων: Ισόπαλοι Καματερό και ΑΣΕ Δούκα - greekhandball.com

Τελευταία νέα

ΕΣΧΑ εφήβων: Ισόπαλοι Καματερό και ΑΣΕ Δούκα

Αν και έφτασαν πολύ κοντά στη δεύτερη επικράτηση τους στο πρωτάθλημα της ΕΣΧΑ, οι έφηβοι του ΑΣΕΔ αρκέστηκαν τελικά στην ισοπαλία 23 – 23 με το Καματερό, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Στραβομύτη ξεκίνησε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε στο τέλος του να προηγηθεί με 3 γκολ (9-12).

Στην επανάληψη όμως η ομάδα του Καματερού όχι μόνο “ροκάνισε” τη διαφορά των τερμάτων
αλλά 7 λεπτά πριν από το τέλος πέρασε μπροστά στο σκορ 21-20. Η συνέχεια ήταν συναρπαστική με τις δύο ομάδες να δίνουν μάχη για τη νίκη. 30’’ πριν το φινάλε οι “μπλε” κέρδισαν πέναλτι στο οποίο και ευστόχησαν και έτσι γράφτηκε το τελικό 23-23.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-5, 5-8, 6-11, 8-11, 9-12 (ημίχρονο), 12-13, 14-15, 18-18, 20-19, 22-22, 23-23.