Α2 Ανδρών: Σημαντική νίκη του Κένταυρου επί του Θριάμβου - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Α2 Ανδρών: Σημαντική νίκη του Κένταυρου επί του Θριάμβου

Σημαντική νίκη για την υπόθεση παραμονή στην κατηγορία, πέτυχε ο Κενταυρος Αγριάς, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας επί του Θριάμβου με σκορ 21-25.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από την αρχή μικρό προβάδισμα στο σκορ το οποίο διατήρησαν μεχρι τη λήξη του ημιχρόνου που τους βρήκε να προηγούνται με διαφορά ενος τέρματος και σκορ 7-8.

Το δεύτερο μέρος είχε ανάλογη εικόνα με την ομάδα του Θριάμβου να πιέζει και να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα στο 55' με το σκορ να είναι στο 20-20. Στα τελευταία 5 λεπτά που απέμεναν για τη λήξη ο Κένταυρος έπαιξε πολύ καλή άμυνα και με αποτελεσματικότητα στην επίθεση, με ενα επι μέρους σκορ 1-5, έφτασε σε μια πολύ σημαντική νίκη με τελικό σκορ 21-25

ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ 21-25
5λεπτα: 1-2, 2-3, 3-5, 6-5, 7-8 (ημίχρονο) 9-10,.10-13, 14-15, 16-18, 17-18, 20-20, 21-25 τελικό

ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Δρέττας Ν.): Παπούλιας Ι. 2, Μίχος Κ., Σταλίκας Ν., Κρεμόνας Ν. 3, Τριανταφύλλου Π. 6 , Μπανίας Δ., Ζαχαρόπουλος Ζ., Κωνσταντινίδης Σ., Τσάκωνας Κ., Σικιαρίδης Γ., Αγγελής Ν. 5, Δουμπαρατζής Γ., Δίαρας Π. 2 , Λάλας Π. 2, Θεοδοσόπουλος Κ. 1, Βασάλος Ν.

ΑΓΡΙΑ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ (Τσίαπας Ι.): Σαμαράς Γ., Κουρίδης Α., Μακρής Χ. 2, Καρανάσιος Κ., Αρβανιτίδης Α.4, Οικονόμου Η., Καραπαναγιωτίδης Ι., Σκερόπουλος Ν.2, Ασαβίδης Π.5, Αστέρης Θ., Ζωναρόπουλος Π.4, Νούλης Δ.2, Μιμίκος Κ.3, Μιχαηλίδης Η.3