F8 εφήβων: Νίκη επί του Φίλιππου και πρόκριση στους 4 για τον ΔΙΚΕΑΣ - greekhandball.com

F8 εφήβων: Νίκη επί του Φίλιππου και πρόκριση στους 4 για τον ΔΙΚΕΑΣ

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες, που του δίνει την πρόκριση για τους 4 του F8 εφήβων, πέτυχε η ομάδα του ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ, που επικράτησε με 17-22 του τυπικά γηπεδούχου Φίλιππου Βέροιας.

Από την αρχή του αγώνα, η.ομάδα του ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ, είχε μικρό προβάδισμα στο σκορ, σε ενα δυνατό παιχνίδι, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για το.ημίχρονο, έχοντας μικρό προβάδισμα 2 τερμάτων (8-10). Στο ξεκίνημα του β'ημιχρόνου ο Δικέας μπήκε πιο δυνατά αυξάνωντας την διαφορά στο 40' σε 5 τέρματα (10-15),
την οποία και διατήρησε μέχρι το τέλος εξασφαλίζοντας την μεγάλη πρόκριση του στον όμιλο για τις θέσεις 1-4

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΑΣΝΙ ΔΙΚΕΑΣ 17-22
ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΑ 1-1, 1-3, 2-3, 4-7, 7-7, 8-10 ημ, 9-14, 10-15, 12-16, 13-18, 15-20, 17-22

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Νίκος Κούγιας): Ζούτης, Βαλαβάνης 3, Κύρτσιος, Ρίζος 3, Τριανταφυλλίδης 6, Φιλόσογλου Β. 1, Γραμματικόπουλος, Μαυρίδης, Γιτόπουλος, Φιλόσογλου Κ. 1, Βελισσαρίδης, Μπαλτατζής Χρ., Ψωμιάδης, Τυφλίδης, Μπαλτατζής Χ. 2., Χαραλαμπίδης 1, Καλλιαρίδης

ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ (Κώστας Μπούνας): Καραμπουρνιώτης 2, Ηλιόπουλος, Τσανίνος, Παπαδάκης 2, Μακρυγιάννης 1, Μάινας 3, Δριτσούλας, Ζίου, Κουτσόπουλος 9, Μαρούλας, Λογοθέτης 1, Λιόλιος 4, Λεονταράς, Κολοκοτρώνης, Μεντζίνης, Μαντζώρος