Κρατάει την τύχη του ο Άρης Νικαίας - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Κρατάει την τύχη του ο Άρης Νικαίας

Με νίκη ξεκίνησε τα πλέι οφ για την άνοδο στην Α1 ανδρών ο Άρης Νικαίας, που επικράτησε του Καματερού, με σκορ 24-15, και οδηγεί την κούρσα της ειδικής βαθμολογίας με 16 βαθμούς, 2 περισσότερους από το Σεριφάτο που έχει 16 και όλα δείχνουν ότι η άνοδος θα κριθεί στο τελευταίο παιχνίδι μεταξύ των δυο ομάδων.

Η ομάδα του Τάκη Μελετάκου μπήκε στο παιχνίδι πολύ σοβαρή παίρνοντας το προβάδισμα από την αρχή, διατηρώντας συνεχώς το προβάδισμα, για να λήξει το ημίχρονο με σκορ 13-8, έχοντας τον τερματοφύλακα της Χρηματόπουλο, σε καταπληκτική μέρα με ποσοστό 69%.
Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να ελέγχουν το ρυθμό του αγώνα, για να λήξει το παιχνίδι με 24-15.

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 24-15
5λεπτα : 2-0, 4-0, 7-1, 8-3, 10-5, 13-8 ημ 18-9, 18-11, 20-12, 21-14, 22-14, 24-15

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος Π) Κουρής, Κλημανόγλου 1, Αθανασίου, Τσαγκούλης 4, Μουλιάτος 1, Μελετάκος 7,  Μαλανδρένιας 3,  Δημητρόπουλος 1,  Χρηματόπουλος (τ/φ), Γουναράς, Τσάτσας 1,  Κρητικός 2,  Χαρμπής, Γρηγοράκης 1, Γραμματικόπουλος 3, Καπετάνιος (τ/φ).

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μεσσήνης Π) Χριστόπουλος, Κλείτσικας 4, Τσίγκας, Βαμβακούσης 2, Πιτέρος, Τσαγκόγιωργας, Τότο 3, Κρανιώτης, Βορύλλας 2, Βάλβης, Σημισακάκης, Γεργκίνα, Φαλτσέτας, Αργυριάδης, Καμπουράκης 2, Μπούτος 1