Κλείδωσε η πρωτιά στα πλέι οφ - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Κλείδωσε η πρωτιά στα πλέι οφ

Μια ακόμα νίκη για τον Άρη Νικαίας, που επικράτησε του Κένταυρου Αγριάς, με 22-16, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του νοτίου ομίλου της Α2 Ανδρών, στο οποίο οδηγεί την κούρσα με 26 βαθμούς σε 16 παιχνίδια, κλειδώνοντας και μαθηματικά την πρώτη θέση του ομίλου, αναμένοντας ταυτόχρονα την απόφαση για το παιχνίδι με τον Τελαμώνα, που δεν πραγματοποιήθηκε λόγω μη προσέλευσης της ομάδας της Σαλαμίνας.

Η ομάδα του Τάκη Μελετάκου μπήκε στο παιχνίδι πολύ σοβαρή παίρνοντας το προβάδισμα από την αρχή, διατηρώντας συνεχώς το προβάδισμα, για να λήξει το ημίχρονο με σκορ 14-8. Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο
με τους γηπεδούχους να ελέγχουν το ρυθμό του αγώνα, για να λήξει το παιχνίδι με 22-16.

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΓΕ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ 22-16
5λεπτα: 4-1, 5-2, 9-4, 11-4, 12-5, 14-8 ημιχ 16-10, 19-11, 19-12, 21-13, 21-13, 22-16
.
ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Παναγιώτης Μελετάκος)
Κλημανόγλου 4, Αθανασίου, Τσαγκούλης 2, Δημητρόπουλος 2,  Μουλιάτος, Μελετάκος 6,  Μπίλος,  Χρηματόπουλος (τ/φ),  Μπουλούμπασης 3, Γρηγοράκης 2, Τσάτσας 1, Κρητικός,  Χαρμπής, Γραμματικόπουλος 2,Καπετάνιος (τ/φ).

ΑΓΕ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ (Ιωάννης Τσιάπας)
Κρατήρας 1, Κουρίδης, Μάνο, Μακρής 1, Αστέρης 3, Καραπαναγιωτίδης (τ/φ), Σαμαράς (τ/φ), Ασαρίδης 2, Κοντογιώργος, Ζωναρόπουλος 6, Νούλης 2, Μιμίκος 1, Μιχαηλίδης.

Δίλεπτα: 9/7
Κόκκινες: 51:56 Γραμματικόπουλος (Αρης), 57:53 Μιμίκος (Κένταυρος) και οι δυο με 3 δίλεπτα
Πέναλτι: 2/5, 3/3

Διαιτητές: Καρατράντος - Κουτσός