Πρεμιέρα στις νίκες για τον Κένταυρο - greekhandball.com

Πρεμιέρα στις νίκες για τον Κένταυρο

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ανδρών, πέτυχε ο Κένταυρος Αγριάς, επί του νεοφώτιστου Τελαμώνα, με σκορ 26-21. Οι φιλοξενούμενοι του Μπάμπη Αλαϊσκα, αιφνιδίασαν αρχικά τους γηπεδούχους, με το πρώτο ημίχρονο να είναι απόλυτα ισορροπημένο και τον Τελαμώνα να πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα προηγούμενος με 12-13.

Παρόμοια εικόνα και στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης, όμως μετά το 40' ο Κένταυρος
εκμεταλλεύτηκε την εμπειρία του και πήρε μια διαφορά τεσσάρων τερμάτων, την οποία και διατήρησε μέχρι το τέλος, που βρήκε τους παίχτες του Γιάννη Τσιάπα να παίρνουν το πρώτο ροζ φύλλο της χρονιάς, με σκορ 26-21

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 26-21
Δεκάλεπτα 4-5, 8-8, 12-13 (ημ), 15-14, 22-18, 26-21 (τελ)

Κένταυρος Αγριάς: Σαμαράς, Κρατήρας (1), Μάνο, Μακρής, Κεφαλάς, Ροδοβίτης (1), Λοίζου (5), Καραπαναγιωτίδης, Σκετόπουλος, Μακρής Jr, Ασαρίδης (6), Ζωναρόπουλος (3), Νούλης (1), Μιμίκος (6), Μιχαηλίδης, Καρανάσιος (3),

Τελαμώνας Σαλαμίνας: Καριαδάκης, Τσαρπαλής, Δίπλαρος (11), Πασλής (4), Γεωργακόπουλος, Εξαρχόπουλος, Μπάρμπας (2), Μπούτσης, Τρούλος (3), Χιώτης, Κοκλιώτης, Βαγγαλάτης, Μανούσος, Βλάχος (1)