Νέα νίκη για το Σεριφάτο - greekhandball.com

Νέα νίκη για το Σεριφάτο

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερη αντίσταση απο την ομάδα της Φθίας Λαμίας, το Σεριφάτο πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας την με 34 – 22.

Απο την αρχή του παιχνιδιού οι παίκτες του Βασίλη Αναστασέλου πήραν σκορ ασφάλειας απο τους αντιπάλους τους (8-1), ενώ όσο κύλαγε ο χρόνος η διάφορα γινόταν όλο και μεγαλύτερη, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στο προπονητή της ομάδας να ξεκουράσει αρκετούς βασικούς παίκτες, καθώς το πρώτο ημίχρονο έληξε με το Σεριφάτο να προηγείται με 16-9. Ανάλογη ήταν και η εικόνα στην επανάληψη, με τους
γηπεδούχους να σκοράρουν συνεχώς και το τελος του παιχνιδιού να τους βρίσκει νικητές με τελικό σκορ 34-22.

ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ 0 ΦΘΙΑ ΛΑΜΙΑΣ 34-22
5λεπτα: 3-1, 8-1, 9-3, 10-5, 14-5, 16-7(ημ), 18-10, 20-13. 23-14, 26-15, 30-19, 34-22 (τελικό)
Σεριφάτο(Αναστασέλος): Βύρλος Β, Διαμαντόπουλος, Μήλας (3), Δημητρουλόπουλος(2), Θεοδωρόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου (8), Στόσιτς(6), Γιούπης(2), Αλεξόπουλος(4), Βύρλος Δ(2), Πολυδώρου, Ζάτσε, Γιαννόπουλος (6), Κολοκυθάς (1).

ΦΘΙΑ Λαμίας: (Απόστολος Πουγκακιώτης): Νάκος, Κατσίφας, Αϊβάζης, Ντούλας (5), Γκούρλιας (5), Σκέντζος (1), Κουτσιανάς (2), Καζαντζής, Οικονόμου , Ίβρος (4), Γεροδήμος, Βόγκλι (1), Μουτσουρούφης, Κραουνάκης (4).
Διαιτητές: Κουτσός-Κασάπη