Copy paste στις Συκιές - greekhandball.com

Copy paste στις Συκιές

Πρώτη νίκη για τον Φοίβο με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στον Ποσειδώνα Λουτρακίου, σε ενα παιχνίδι πανομοιότυπο με το παιχνίδι της περυσινής αγωνιστικής χρονιάς.

Το παιχνίδι από την αρχή ήταν αμφίρροπο με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, μέχρι το 15'. Από εκείνο το σημείο ο Ποσειδώνας πήρε μια διαφορά 3 τερμάτων, την οποία κράτησε μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου που βρήκε τον Ποσειδώνα να προηγείται με 10-13.

Ανάλογη ήταν και η εικόνα στο ξεκίνημα του Β ημιχρόνου με τον Ποσειδώνα να ελέγχει το παιχνίδι, όμως η ομάδα του Ευθύμη Πιπελίδη, άρχισε να βελτιώνει την αμυντική της λειτουργία και με
αποτελεσματικότητα στην επίθεση, αρχικά μείωσε στο 45' (17-18) και πέρασε μπροστά στο 50' με 20-19.

Τα τελευταία 10 λεπτά ήταν συναρπαστικά με τις δυο ομάδες να παλεύουν για τη νίκη, που τελικά την πήρε ο Φοίβος με σκορ 24-23, παίρνοντας δυο πολύ σημαντικούς βαθμούς για τη συνέχεια.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ- ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 24-23
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 6-6, 6-9, 10-12, 10-13 (ημχ.), 13-17, 17-18, 20-19, 22-20, 24-23
ΦΟΙΒΟΣ (Ευθύμης Πιπελίδης): Σαουλίδης, Χατζηαγαπίου 3, Μέτσης 4, Κορωνάς, Μπαλαμός 5, Γαβριηλίδης, Σίτσακ 5, Βότσης, Σιμιτσής, Καβουσανάκης 1, Ντουλματζής, Πάτσιας, Παπαγεωργίου, Τσαμεσίδης 1, Χατζηβακαλέλης, Πίτσιος 5.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Νίκος Γραμματικός): Βλαχογεώργος, Κωστακίδης 6, Πέρρος 4, Τζηράς 5, Δομπρής 3, Τοκατζόγλου, Συγγάρης, Καμπούρης, Οικονόμου 2, Τρουμπέτας 1, Τάσιτς 1, Βασιλειάδης, Ρουμελιώτης 1.
Διαιτητές: Δελόγλου- Θεοδοσίου,
δίλεπτα: 11-5,
πέναλτι: 2/3-4/4.