Επισκίασαν το παιχνίδι οι σοβαροί τραυματισμοί - greekhandball.com

Επισκίασαν το παιχνίδι οι σοβαροί τραυματισμοί

Με εξαιρετικούς τους τερματοφύλακες του, Πέτρο Μπουκοβίνα και Αστέρη Τριανταφύλλου, αλλά και τον Τσίλη που σημείωσε κρίσιμα γκολ, ο stoiximan.gr ΠΑΟΚ επικράτησε 23-21 του Δούκα στο τηλεοπτικό ματς της 2ης αγωνιστικής της Handball Premier. Το παιχνίδι στιγματίστηκε από τους σοβαρούς τραυματισμούς στα γόνατα του Ούρος Ζιβούλοβιτς στο 52:52 και του Άκη Κυπραίου στο 59:18. Οι δύο αθλητές μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο «Γιώργος Γεννηματάς», όπου και θα εκτιμηθεί η κατάσταση τους.

Χωρίς κόσμο, λόγω τιμωρίας, αλλά και τον Αλέξη Αλβανό, λόγω τραυματισμού ο «δικέφαλος» του
Βορρά έλεγξε πλήρως το πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 13-6. Στο δεύτερο ο Δούκας αντέδρασε και κατάφερε να ισοφαρίσει τρία λεπτά πριν το φινάλε 21-21. Ο stoiximan.gr ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά έδειξε χαρακτήρα και με δύο τέρματα του Τσίλη κατάφερε να πάρει τους δύο πολύτιμους βαθμούς.

Από πλευράς Δούκα για ένα ακόμα ματς ο Μισαηλίδης ήταν πολύ καλός, ενώ άξιος συμπαραστάτης ήταν και ο Δημήτρης Μπραουδάκης κάτω από τα δοκάρια.
Ο Τσίλης ψηφίστηκε MVP του ματς και πήρε δώρο από τον χορηγό του ΠΑΟΚ MLS ένα tablet.

Stoiximan.gr ΠΑΟΚ- ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 23-21
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 5-4, 8-4, 10-6, 13-6 (ημχ.), 14-9, 16-10, 17-13, 17-16, 20-18, 23-21
ΠΑΟΚ (Νίκος Γεωργιάδης): Ζάγκας, Αραμπατζής 1, Παλάσκας 5, Τσίλης 6, Νικολαϊδης 1, Κοκκώνης 3, Τσαμουρίδης 1, Μπουκοβίνας, Πετρίδης 2, Τσαναξίδης 1, Κωστακίδης, Καραγκιοζόπουλος, Κυπραίος 3, Τριανταφύλλου, Ρωμανίδης, Νάση.
ΑΣΕΔ (Γιώργος Κρανάκης): Αϊβαλιώτης, Αραπακόπουλος 3, Ζιβούλοβιτς 2, Μαγκαφουράκης, Μανουσέλλης, Μισαηλίδης 6, Μπάγιος 6, Μπραουδάκης, Μωραϊτης 1, Ντούνης 2, Πάνου, Σαμαράς, Τζανιδάκης, Τόμπρος, Τριανταφυλλίδης, Χατσατουριάν 1.
Διαιτητές: Βήτας- Σκλαβενίτης,