Συνέχεια στις νίκες για Καματερό - greekhandball.com

Συνέχεια στις νίκες για Καματερό

Με νίκη 13-22 επί του Σεριφάτου στο Αίγιο, συνέχισε η γυναικεία ομάδα του Καματερού για την 5η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 γυναικών. Μετά την διακοπή των αγωνιστικών υποχρεώσεων λόγω εορτών οι αθλήτριες του Σεριφάτο παρουσιάστηκαν μουδιασμένες στην έναρξη του αγώνα, με αποτέλεσμα το Καματερό να καταφέρνει να δημιουργήσει διαφορά ασφαλείας στο σκορ από τα πρώτα λεπτά . Οι παίκτριες του Σεριφάτο το πάλεψαν μπαίνοντας πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο
προσπαθώντας να πιέσουν τις αντιπάλους τους χωρίς όμως να καταφέρουν να αλλάξουν το σκορ. Όπως δήλωσε και ο προπονητής του Σεριφάτο κ. Παπανικολάου   θα δουλέψουν σκληρά στις προπονήσεις για καλύτερες εμφανίσεις στο μέλλον.

ΣΕΡΙΦΑΤΟ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ 13-22
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ  1-6 , 3-9, 6-13 / 7-14 , 8-17 , 13-22
ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ ( Γ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ) Κωνσταντοπούλου , Καπάνταη 1 , Παπαδοπούλου , Λαμπροπούλου , Ρώσση 3 , Νικολοβγένη , Παπανικολοπούλου 3 , Παπαναγιώτου ,Κολοκυθά 2 , Πίκουλα 4
Γ.Α.Σ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ ( Ι. ΒΑΡΕΛΤΖΗΣ ) Φαντάγμα , Μπάκα 1 , Δαμιανίδου 1 , Παπουτσιδάκη 7 , Μάσα 5 , Μορφίδου , Φάζου 3 , Στασινού 2 , Μπαράκου , Μακρόγλου , Καρυοφύλλη 1 , Μπέγκα 2