Πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο - greekhandball.com

Πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο

Πολύ ωραίο παιχνίδι με συγκινήσεις έγινε στη Νέα Ιωνία με την Δράμα να κερδίζει τις εντυπώσεις και για 40 λεπτά να ελέγχει το ματς και να προηγείται στο σκορ.

Στην συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς και κατάφεραν με ένα μεγάλο σερί 6-0 να φτάσουν στο 23-18 και να ανατρέψουν την κατάσταση. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι δεν άντεξαν να κυνηγήσουν κάτι καλύτερο και ο ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ έφτασε στη νίκη με 30-22.

ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ-ΔΡΑΜΑ 1986 30-22

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-5, 7-7, 10-11, 12-12, 14-15 (ημχ), 16-16, 17-18, 23-18, 26-19, 27-21, 30-22.
ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ (Θόδωρος Γκίνης): Τσακνής, Καραμπουρνιώτης, Λέκοβιτς, Γκέρτσος 1, Ζαχάρης 4, Φλώρος, Γκουλέ 4, Κεδέρης 6, Γιαννόπουλος 1, Μεχλερής , Φίλης, Κουρέτας 6, Χάλαρης 7, Χελιώτης, Πάβλοβιτς, Κουτσόπουλος, Λιόλιος 1.
ΔΡΑΜΑ΄86 (Δεμερτζίδης, Τογανίδης): Βάκκας, Χαϊτίδης 1, Γιάγκου, Κουτσαμαρίκογλου 4, Παγωνίδης, Μπαρουξάκης, Παπαδόπουλος 6, Πιπελίδης 2, Μίτροβιτς 8, Σιδηρόπουλος, Διδασκάλου 2.
Διαιτητές: Καραπάνος –Χρόνης Δίλεπτα: 4-6 Πέναλτι: 3/5 – 3/3.