Εξαιρετικός ο Άρης Νικαίας στην πρεμιέρα με το Κορωπί - greekhandball.com

Εξαιρετικός ο Άρης Νικαίας στην πρεμιέρα με το Κορωπί

Νικηφόρο ξεκίνημα επί του ΓΣ Κορωπίου, πέτυχε ο Άρης Νικαίας στην πρεμιέρα του νοτίου ομίλου της Α2 ανδρών. Η ομάδα του Τάκη Μελετάκου πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ το οποίο μετά το 15' λεπτό άρχισε να διευρύνεται για να φτάσουμε στο ημίχρονο όπου οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια με μια διαφορά 9 τερμάτων (17-8). Ανάλογη εικόνα υπήρξε και στο δεύτερο ημίχρονο, για να φτάσουμε στο τελικό σκορ 33:22.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 33:22

Πεντάλεπτα: 3-1, 6-3, 10-8, 12-8, 16-8,17-8 (ημ.) 18-9, 22-10, 26-12, 30-14, 31-17, 33-22 (τελ.)

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (ΜΕΛΕΤΑΚΟΣ Π) ΜΟΥΛΙΑΤΟΣ 2, ΠΑΡΑΣΧΗΣ 3, ΜΠΕΛΕΧΡΗΣ (Τ/Φ), ΜΠΑΡΜΠΑΡΑΚΗΣ, ΒΑΛΑΝΤΑΣΗΣ 2, ΠΟΛΙΤΗΣ 4, ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ 3, ΓΙΟΥΡΟΥΚΗΣ (Τ/Φ)
ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΑΣ 1, ΜΠΟΥΛΟΥΜΠΑΣΗΣ 11, ΤΣΑΓΚΟΥΛΗΣ 2, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ (Τ/Φ), ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ 5, ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ (ΦΑΜΠΑΤΣ, JANCA) ΣΟΥΡΛΑΤΖΗΣ, ΓΚΟΥΜΑΣ, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ 1, ΠΕΡΡΟΣ 6, ΝΟΜΙΚΟΣ 3, ΑΓΑΠΗΤΟΣ, ΚΕΡΑΤΙΩΤΗΣ 1, ΓΟΥΕΪΣ 5, ΤΣΟΥΓΕΝΗΣ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ 1, ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ 1,ΞΥΔΗΣ, ΘΩΜΑΪΔΗΣ 1, ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ 1,ΒΛΑΧΟΣ 2,ΑΛΕΥΡΕΑΣ.

Διαιτητές: Καρατζίνας - Ψύλλος