Ασταμάτητος ο Ιωνικός στο Κερατσίνι - greekhandball.com

Ασταμάτητος ο Ιωνικός στο Κερατσίνι

Χρειάστηκαν 10  λεπτά για να κάμψει την αντίσταση του ο Ολυμπιακού Κερατσινίου, ο Ιωνικός ΝΦ. Και οι δύο ομάδες μπήκαν μουδιασμένα στο παιχνίδι με το πρώτο τέρμα να σημειώνεται στο 6' λεπτό, ενώ συμβάδιζαν μέχρι το 10' όπου το σκορ ήταν 2-3. Η συνέχεια ήταν εντελώς διαφορετική και οι φιλοξενούμενοι με καλή άμυνα και αποτελεσματική επίθεση, πήραν μια διαφορά αρχικά 5 τερμάτων την οποία διεύρυναν σταδιακά για να λήξει το ημίχρονο με σκορ 7-18. Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και η επανάληψη για να φτάσουμε στο τελικό σκορ
21:37 για την ομάδα του Σπύρου Μπαλωμένου ο οποίος δήλωσε "Ήταν ένα πολύ καλό ξεκίνημα για την ομάδα. Μετά την αναβολή της 1ης
αγωνιστικής περιμέναμε με μεγάλη ανυπομονησία την πρεμιέρα για εμάς στο πρωτάθλημα. Όλοι οι παίκτες έδειξαν διψασμένοι και συγκεντρωμένοι από την αρχή μέχρι το τέλος του παιχνιδιού. Ελπίζουμε σε ανάλογη συνέχεια γνωρίζοντας ότι η ομάδα έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης."

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 21-37
Πενταλεπτα: 0-0, 2-3, 3-8, 3-11, 5-15, 7-18(ημ.), 10-19, 12-22, 15-26, 16-29, 18-33, 21-37 (τελ)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τεγγελίδης): Λιώρης, Σαμαράς 6, Νικολαου, Κουλακάρης, Ndreu 1, Πετράκος 1, Αγορός, Τσακίρης, Λοπαρνάκης, Ματθιάδης 5, Γκίκας 2, Μπανιάς, Δαμίγος 1, Κλημανόγλου 5, Ανδριώτης

ΙΩΝΙΚΟΣ( Καρνάβας): Συμεωνίδης, Αντωνιάδης 8, Μπαλωμένος 7, Εμμανουήλ, Τσακούλης, Μπίλος 1, Αντωνόπουλος 7, Βεζύρης 1, Κασαπίδης, Αμπατζόγλου 2, Σασσός 8, Κοροβέσης 1, Κρητικός 2, Τσακόγεωργας, Ζευγουλάς, Τσομπανίδης
Διαιτητές: Συρεπίσιος - Μερτινιάν