Ήταν Κένταυρος μέσα στη Νίκαια - greekhandball.com

Ήταν Κένταυρος μέσα στη Νίκαια

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 21:23 επί του Άρη Νικαίας, πέτυχε σήμερα το απόγευμα η ομάδα του Κενταύρου Αγριάς. Το παιχνίδι είχε όλα τα χαρακτηριστικά ενός ντέρμπι με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο προβάδισμα του σκορ και την ομάδα της Νίκαιας να πηγαίνει με βραχεία κεφαλή στα αποδυτήρια με τη λήξη του ημιχρόνου (13 - 12).

Έτσι ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να διατηρούν το προβάδισμα με 16:14 μέχρι το 40ο λεπτό. Απο εκείνο το σημείο ο Κένταυρος ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του, έχοντας έναν καταπληκτικό Καραπαναγιωτίδη που απόκρουσε τρια πέναλτι, και με ενα
επιμέρους σκορ 1-5, πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος που βρήκε τους παίκτες του Γιάννη Τσιάπα να πανηγυρίζουν μια τεράστια νίκη.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ 21-23
5λεπτα: 4- 3, 6- 5, 8- 8, 9- 8,11-10,13-12 (ημ.) 14-12,16-14,16-17,17-18,19-20,21-23 (τελ)
ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος): Τσαγκούλης  1, Παράσχης 2, Μπαρμπαράκης, Βαλαντάσης 1
Πολίτης 2, Γρηγοράκης 4, Μαλανδρένιας, Χρηματόπουλος Μπουλούμπασης 4, Μουλιάτος 1, Κυριακίδης, Καπετάνιος, Γραμματικόπουλος 6, Σωτηράκης.

ΑΓΕ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ (Τσιάπας) Καραπαναγιωτίδης, Καρατοσίδης, Νούλης, Μπότσαρης 3, Λάγδος, Ασαρίδης 6, Μιμίκος 1, Κασσαβέτης, Ζωναρόπουλος 4, Κρατήρας, Αστέρης 3, Λοϊζου 3, Κουρϊδης, Ανδρέου 2, Μπουριάνης, Καρανάσιος 1
Διαιτητές: Βήτας - Σκλαβενίτης