Ισοπαλία για Ζαφειράκη και Αναγέννηση Άρτας - greekhandball.com

Ισοπαλία για Ζαφειράκη και Αναγέννηση Άρτας

Σ’ ένα μεγάλο ντέρμπι στη Νάουσα, για τον βόρειο όμιλο της Α2 ανδρών, Ζαφειράκης και Φέτα Ήπειρος Αναγέννησης Άρτας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 32-32 (ημχ. 13-15). Έτσι μετά από αυτή την ισοπαλία, η πρωτοπόρος Δράμα μοιάζει απίθανο να χάσει την πρώτη θέση που οδηγεί στην Α1 κατηγορία.

Η Αναγέννηση στον αγώνα με τον Ζαφειράκη, αν και είχε το προβάδισμα στο ημίχρονο (15-13), με κακές επιθέσεις στις αρχές του β΄ μέρους βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμη και με τρία
τέρματα (20-17 στο 37΄). Στο τελευταίο δεκάλεπτο με αιχμή του δόρατος τον Παπαγιαννόπουλο, πήρε δύο φορές το προβάδισμα με δύο τέρματα (28-30 στο 52΄ και 29-31 στο 54΄), αλλά τελικά οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστές τους Βλάχο και Μήτσικα έφτασαν στο τελικό 32-32.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ - ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 32-32

Πεντάλεπτα: 3-2, 6-6, 8-8, 9-11, 12-14, 13-15 (ημχ.), 18-17, 21-20, 24-23, 28-28, 30-31, 32-32.

Ζαφειράκης Νάουσας: Βλάχος 12, Μήτσικας 8, Θεοδωρόπουλος 4, Τριανταφυλλίδης 1, Ρότζιος 3, Τσάτσας 3, Τσαγκέρας 1.

Αναγέννηση Άρτας: Παπαγιαννόπουλος 11, Βούγιασιτς 6, Κωνσταντίνου 4, Κάντσης 4, Τσιάτσος 3, Λάκκας 2, Μακρής 2, Δελικούρας, Νασιούλας, Γρούμπας, Διάρας, Βαρής, Τσιάτσος, Λάκκας, Γιαμούρης.

Δίλεπτα: 2-6, Πέναλτι: 4/4-3/3, Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Κάργαζης