Ποδαρικό με διπλό στα Γιαννιτσά για τον Αμύντα - greekhandball.com

Ποδαρικό με διπλό στα Γιαννιτσά για τον Αμύντα

Με το... δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Γυναικών ο Αμύντας Αμυνταίου, ο οποίος νίκησε 31-27 τον Μέγα Αλέξανδρο στα Γιαννιτσά για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο. «Αν εξαιρέσουμε το τελευταίο δεκάλεπτο είμαι ευχαριστημένος. Ελέγχαμε το παιχνίδι σε όλη την διάρκεια του ματς. Ξεκινήσαμε με το δεξί το πρωτάθλημα. Αυτή η νίκη μας δίνει κουράγιο για την συνέχεια», ήταν το σχόλιο του τεχνικού του Αμύντα Νίκο Γιώσκο.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ- ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 27-31

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 4-5, 6-8, 7-11, 8-13, 10-17 (ημχ.), 12-20, 15-24, 17-27, 19-28, 25-30, 27-31
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Γιώργος Γιουλβανίδης): Γιάντση, Μπατζαρακούδη, Παπαδόπουλου Ι. 2, Ανδρίτσου 4, Ιωαννίδου 1, Τσιτσούκη 1, Χόπτνινσκα 13, Τροχίδου 1, Φράγκου 1, Αναστασίου 2, Παρασκευαϊδου, Γιουλβανίδου 2.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Νίκος Γιώσκος): Κόρρα, Τσουτσουλάκη 2, Μπάντη, Γεωργιάδου, Παπαβασιλείου, Σκόνδρα Τζούλια 1, Ρακοπούλου 4, Γαλμπάδη, Μίλασιτς 7, Τσιομπάνου 3, Ταιρίδου, Σκόνδρα Τάνια, Συζίνου 5, Βαφειάδου 9, Νούσια.
Διαιτητές: Κατσίκης- Μιχαηλίδης, δίλεπτα: 6-4, πέναλτι: 7/7- 2/2, Κόκκινη: 48:24 Αναστασίου (3 δίλεπτες)