Στις λεπτομέρειες ο Αερωπός τον Δούκα - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Στις λεπτομέρειες ο Αερωπός τον Δούκα

Στο πιο αμφίρροπο παιχνίδι της αγωνιστικής, ο Αερωπός επικράτησε στις λεπτομέρειες του ΑΣΕΔ. Η ομάδα του Γιάννη Πιλαλίδη που έκανε πρεμιέρα στους πάγκους της Α1 με νίκη, διατήρησε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια προηγούμενη 14:12. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα του Γ. Κρανάκη να πετυχαίνει ενα σερί 4:1, κάνοντας το σκορ 15:16. Οι δυο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ μέχρι το 45', αλλά σε εκείνο το σημείο ο Αερωπός, με εναν ασταμάτητο Γιόσμου, πήρε το προβάδισμα το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος πετυχαίνοντας μια μεγάλη νίκη.

ΑΕΡΩΠΟΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 26-25

Πεντάλεπτα: 3-1, 5-2, 7-5, 9-7, 12-9, 14-12 (ημχ), 15-16, 18-18, 21-20, 24-21, 25-23, 26-25.

Αερωπός Εδ. (Πιλαλίδης): Κοτανίδης, Τζουβάρας 5, Γιόσμου 9, Πετρίδης, Κράλλης Γ. 2, Κυριακού 4, Αθανασίου, Βαφείδης, Μουτούδης, Κράλλης Χ., Μπακιρτζής, Τσάπας 2, Μαυρόπουλος, Αρβανιτίδης Π. 3, Μούσιος 1, Ροδοβίτης.

Δούκας (Κρανάκης): Ζαλώνης 1, Γιαννάδης, Μουντζουρίδης 8, Μπάγιος, Τόμπρος 3, Τζηράς 5, Γκέρτσος 3, Ζαμπούνης 5, Μανουσέλης, Σαμαράς, Χρηματόπουλος, Αϊβαλιώτης, Ρηγάτος, Τζανιδάκης, Γεωργιάδης, Αραπακόπουλος.