ΑΟ Προσοτσάνης - greekhandball.com

Τελευταία νέα

ΑΟ Προσοτσάνης

ΝΙΚΗΦΟΡΟ  ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ - ΝΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΚΡΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ - ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ ΤΟΥ Α.Ο.ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η νεοφώτιστη ανδρική ομάδα του Α. Ο. Προσοτσάνης στο τοπικό πρωτάθλημα απέναντι στην πιο έμπειρη ομάδα του Α.Ο. Σερρών. Σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι στο γήπεδο Προσοτσάνης ``Γεώργιος Μακρής`` οι ομάδες του Α.Ο. Προσοτσάνης και του Α.Ο . Σερρών ικανοποίησαν με τις προσπάθειές τους,  τους εκατό και πλέον φιλάθλους που το παρακολούθησαν. Οι ομάδες ήταν από την αρχή κοντά στο σκόρ και το ημίχρονο βρήκε τους Σερραίους  να προηγούνται με 12 – 13. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Προσοτσάνης πιο αποφασισμένοι κατάφεραν να προηγηθούν στην αρχή με 14 – 13 και από τότε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού δεν
έχασαν το προβάδισμα.  Η μεγαλύτερη διαφορά έγινε στο 47ο λεπτό όπου ο ΑΟΠ προηγήθηκε 24 – 20 αλλά γρήγορα οι Σερραίοι μείωσαν τη διαφορά με τελικό σκόρ  26 – 24 υπέρ του Αθλητικού Ομίλου Προσοτσάνης.

Τα δεκάλεπτα:  ( 4-3, 7-8, 12-13 )   ( 18-18, 25-21, 26-24 )

Διαιτητές: Αποστολίδης Απόστολος, Ηλιάδης Σάββας

Α.Ο.ΠΡΟΣΟΤΣΆΝΗΣ:   ( Δρανόβαλης Π ) Κεφαλάς Ι, Καλαιτσίδης Η  3, Δρανόβαλης Π 1, Νικολαίδης Α. 2, Κιουρκτσής Α 1,  Πανένταλης Σ.  12, Φωτακίδης Ι.  2, Βασιλειάδης Κ, Παπάζογλου Ε, Τύρλας Γ, Γελκοβάνης Α  2,  Χατζής Ι ,  Δρανόβαλης Α  1,  Κουμπάκης  Β  2.

Α.Ο. ΣΕΡΡΩΝ:  (  Αλεξιάδης Κ )  Κοσταντίνεφ Χ , Τούσιος Γ 3,  Τσίτος Ξ,  Διγκας Γ, Νικολαίδης  Ε, Χατζής Γ  1,  Κεμελίδης Α, Ασκητής Ε  4, Βλαδίκας Ν, Μέλλιος Δ 4, Μανδελάς Χ  1,  Παπαδόπουλος Β 5,  Αρβανιτίδης Μ  6.

ΝΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΚΡΙΣΜΑ
ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ

Στο ντέρμι για το πρωτάθλημα Β Εθνικής Γυναικών μεταξύ του Α.Ο.Προσοτσάνης  και των Ακριτών Κ. Νευροκοπίου η ομάδα της Προσοτσάνης αναδείχθηκε νικήτρια με 3 γκολ διαφορά αλλά δεν ήταν αρκετά για να καλύψουν την διαφορά των 6 γκολ του πρώτου αγώνα.
    Σε ένα κατάμεστο κλειστό γυμναστήριο Προσοτσάνης διεξήχθει το πολύ δυνατό και ενδιαφέρον παιχνίδι ανάμεσα στις δυο καλύτερες ομάδες του ομίλου.
   Οι ομάδες από την αρχή πήγαιναν κοντά στο σκορ με την ομάδα της Προσοτσάνης να είναι μπροστά με 1 γκολ και τους Ακρίτες να ισοφαρίζουν η να μειώνουν και με ένα ξέσπασμα στο τέλος του 1ου ημιχρόνου ο ΑΟ Προσοτσάνης προηγήθηκε 14 – 11 που ήταν και σκόρ ημιχρόνου.
  Στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου οι Ακρίτες κατάφεραν να ισοφαρίσουν 14 – 14, από εκείνο το σημείο και μετά οι παίκτριες της Προσοτσάνης έκαναν την αντεπίθεσή τους και έφτασαν στο 52ο λεπτό να προηγηθούν 24 – 20. Η αναποτελεσματικότητα και η καθαρή σκέψη στην επίθεση ήταν ο ανασταλτικός παράγοντας που στέρησε από τον ΑΟ Προσοτσάνης  τη δυνατότητα να καλύψει τη διαφορά των 6 γκολ που ήταν ο στόχος. Η λήξη του παιχνιδιού βρήκε την ομάδα του Α.Ο Προσοτσάνης νικήτρια με 27 – 24 έχοντας παράπονα από τους διαιτητές του αγώνα.
   Οι 350 θεατές ανταμειφθήκαν από το θέαμα των προσπαθειών ,των παικτριών των 2 ομάδων.

Διαιτητές:  Ουζούνης Κυριάκος, Ηλιάδης Σάββας

Τα δεκάλεπτα :  ( 6-4, 9-8, 14-11 )  ( 18-15, 20-20, 27-24 )

Α.Ο. Προσοτσάνης: ( Κιάκος Γ)  Μωυσίδου Π,  Στουγιαννίδου Χ 4,  Πέγιογλου Ι  4, Δερμεντζη Γ,  Παύλου Μ  4,  Λάλα Ε,  Λαζαρίδου Μ 4,  Αθανασιάδου Π 5,  Τόσκα Χ ,  Σμυρλή Μ  4,  Καραμούδα Μ,  Καραπιπέρη Χ, Κελετζή Π  2,

Ακρίτες Κ Νευροκοπίου: ( Τσαύλος Π )  Μαυροπούλου Α,  Παπαδοπούλου Μ  4,  Αμβροσιάδου Ε 1, Ελεθυεριάδου Α  3,  Ελευθεριάδου Ε  9, Κοκκινάκη Α 3, Κοπανέλου Δ , Αμβροσιάδου Δ 2, Ελευθεριάδου Ι, Κεσοπούλου Λ 2, Σαρανταρίδου Μ, Σέγκου Δ, Σωτηροπούλου Σ

ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ ΤΟΥ Α.Ο.ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ

Την πρώτη τους νίκη πέτυχαν σήμερα το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο Προσοτσάνης το τμήμα των Μίνι αγοριών του Α. Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ.

Απέναντι σε ένα δύσκολο αντίπαλο την ομάδα της Δράμα ’86 τα παιδιά της Προσοτσάνης παίζοντας γρήγορα και αποφασιστικά κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με σκόρ 28 -26.

Διαιτητές : Δρανόβαλης Αιμίλιος,  Κινατζίδης Χαράλαμπος

Τα δεκαπεντάλεπτα : (8 – 3), (14 – 13) , (6 – 10)

Α. Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ: (Καλαιτσίδης Ηλίας), Μιχαηλίδης Γ, Παράσχος Σ, Παπάζογλου Α, Θωμαίδης Β, Δομζαρίδης Κ, Μωυσιδης Σ, Τόσκας Κ, Λάλας Β, Φιδάνας Δ, Μαυρομάτης Κ, Κούμανης Π, Κούμανης Ι, Μελενεκλής Σ, Ουρούμης Λ.

Γ. Σ. ΔΡΑΜΑ ’86: (Τογανίδης Θεόδωρος), Φραγκούλης Δ, Τσαύλος Β, Ορφανίδης Ν, Μελισσόπουλος Σ, Γκαμότσος Γ, Βουλγαράκης Ν, Παπαδόπουλος Σ, Αλαβάνος Σ, Μαλαμίδης Α, Παγωνίδης Θ, Χιλιώτης Α, Γιανακόπουλος Ρ, Χασάπης Π, Πουλής Δ.