Δελτίο τύπου ΑΟ Προσοτσανης - greekhandball.com

Δελτίο τύπου ΑΟ Προσοτσανης

Το 2 στα 2 πέτυχε η αντρική ομάδα του Α.Ο.Π.

Η δεύτερη σερί νίκη σήμερα επί ομάδας του Νευροκοπίου, πραγματοποιήθηκε από την αντρική ομάδα του Α.Ο.Προσοτσάνης…Αμφότερες οι δύο ομάδες πρόσφεραν θέαμα σε όσους παρευρέθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο του Νευροκοπίου, παρόλα αυτά η ομάδα του Α.Ο.Π. επικράτησε άνετα με τελικό σκορ 20-45….Το παιχνίδι άρχισε με άγχος και από τις δύο ομάδες, γεγονός που επιβεβαιώνεται από τα μόλις 4 γκολ που πέτυχαν και οι δύο στα πρώτα 7 λεπτά του παιχνιδιού…Στη συνέχεια όμως το παιχνίδι άρχισε να γίνεται ενδιαφέρον, καθώς οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ…Οι Ακρίτες έδειχναν να αντιστέκονται, όμως μετά το 20’ λεπτό του αγώνα υπέκυψαν στο ρυθμό που επέβαλε η ομάδα του
Α.Ο.Προσοτσάνης...Οι άντρες του Α.Ο.Π. πήραν κεφάλι στο σκορ, κερδίζοντας στο πρώτο ημίχρονο με 10-20..

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, η μηχανή του Α.Ο.Π. είχε πάρει μπρος για τα καλά…Εκμεταλλεύτηκαν την έλλειψη αποτελεσματικότητας που είχαν στο πρώτο παιχνίδι με τις Σέρρες και την μετέτρεψαν σε ένα ισχυρό όπλο, με πρωταγωνιστή του Πατένταλη Στέλιο, ο οποίος πέτυχε τα 23 από τα 45 γκολ της Προσοτσάνης…Οι αθλητές του Νευροκοπίου προσπάθησαν όσο μπορούσαν, όμως ήταν μάταιο…Ο Α.Ο.Π. ήταν νικητής του παιχνιδιού με σκορ 20-45…

Συγχαρητήρια στα παιδιά του Νευροκοπίου για την προσπάθεια τους…Αξίζει να σημειωθεί πως το παιχνίδι παρακολούθησαν 100 και κάτι θεατές, οι οποίοι ανταμείφτηκαν από τους αγωνιζόμενους παίκτες των δύο ομάδων με πλούσιο θέαμα…

Διαιτητές: Αποστολίδης Απόστολος, Ηλιάδης Σάββας

Τα δεκάλεπτα: ( 5-3, 8-10, 10-20)  (14-28, 18-34, 20-45)

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ακρίτες Κ. Νευροκοπίου : Μανούσαροβ Η. , Μάστος Π. 5, Παπαδόπουλος Α. 1, Παπαδόπουλος Ι. 1, Παπάζης Α. 6, Σαββίδης Σ. 1, Σπυριδόπουλος Ι. 2, Σωτηριάδης Π. 8, Σωτηρόπουλος Χ. 2, Τεγξιζίδης Σ. 1

Α.Ο.Προσοτσάνης: Κεφαλάς Ι. , Καλαιτσίδης Η. , Δρανόβαλης Π. 1, Νικολαίδης Α. 4, Κιουρκτσής Θ. 2, Πατένταλης Σ. 23, Φωτακίδης Ι. 1, Παπάζογλου Λ. , Τύρλας Γ. , Γελκοβάνης Α. 3, Χατζής Ι. 1, Κουμπάκης Β. 6, Τσεπενέκης Π. 3, Χ’Νικολάου Ν. 1