Ο Αερωπός νίκησε 30-25 την ΧΑΝΘ με «φονική τριπλέτα» - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Ο Αερωπός νίκησε 30-25 την ΧΑΝΘ με «φονική τριπλέτα»

ΟΝΕΙΡΑ ΤΕΤΡΑΔΑΣ
Την 4η συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα Α1 Ανδρών ΟΠΑΠ σημείωσε ο Αερωπός Έδεσσας που διανύει περίοδο φόρμας. Η ομάδα του Χρήστου Τζουβάρα επικράτησε 30-25 της ΧΑΝΘ και πλέον εδραίωσε την παρουσία της στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας, ενώ κάνει όνειρα ακόμα και για συμμετοχή στα πλέι- οφ. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο μέχρι τα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, όταν οι γηπεδούχοι με ένα επιμέρους σκορ 7-2 το διάστημα 47’-56’ μετέτρεψαν το 20-19 σε 27-21 και «καθάρισαν» την νίκη. Κορυφαίοι για τον Αερωπό ήταν οι Γιόσμου, Τζουβάρας και Τσάτσος που σημείωσαν μαζί τα 24 από τα 30 γκολ της ομάδας τους!

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ- ΧΑΝΘ 30-25

Τα δεκάλεπτα: 3-6, 11-9, 15-15 (ημχ.), 19-17, 22-19, 30-25
ΑΕΡΩΠΟΣ (Χρήστος Τζουβάρας): Τσάπας, Κυριακού, Γιόσμου 8, Αρβανιτίδης 4, Τσάτσος 9, Τζουβάρας Θ., Μούσιος 2, Τζουβάρας Π. 7, Μίλτσεφ, Κότσιφας, Κώστας, Βαφίδης, Γκίνης, Μισαηλίδης
ΧΑΝΘ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Ορφανουδάκης, Ιωαννίδης, Τίκος 1, Σπυρόπουλος 1, Ευαγγελίδης 4, Αργυρίου, Ανανιάδης 1, Κοκτσίδης 2, Κεσίδης 6, Παντελίδης 4, Κουτσικόπουλος 2, Λάππας 1, Τσαβδάρης 1, Ναουμίδης 2
Διαιτητές: Τόλιος-Λινάρδος Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 4/5-2/4